Nová Ponuka! Predaj – Atómový kryt – Dolné Hámre

290 000 €

Popis

Ponúkam na predaj Atómový kryt v obci Dolné Hámre, okres Žarnovica, o celkovej výmere 431 m2. Jedná sa o zachovalý a použiteľný kryt. 

Dispozícia Krytu:

Kryt bol vybudovaný začiatkom 90. rokov pre ukrytie zamestnancov závodu. Úkryt je prerobený z banského diela, pretože vyrazené rúry sú vystužené banskou oceľovou výstužou TH a po celom obvode zapažené železobetónovými pažnicami. Chodby nachádzajúce sa hlbšie už majú tvárnicovú výstuž, ktorá sa používala v tlakovo exponovaných oblastiach. Kryt má dva vstupné portály vzdialené od seba 100 m. Prvý portál má dve vstupné rúry a druhý portál len jednu. Celý kryt je vybudovaný v tvare „U“. Na všetkých vchodoch sú osadené tlakovo-plynotesné dvere D4-2. Rovnakými dverami sú oddelené aj protiplynové a protitlakové komory. Odmorovacia miestnosť je osadená plynotesnými dverami D0-1 po oboch stranách.

Technické parametre:

Prvý portál teda vstup je vybavený filtroventilačným systémom. Nachádza sa tu mierová FVZ typu „JANKA“. Predpríprava pre „bojovú“ FVZ. Kryt disponuje PP a PT komorou, odmorovacou miestnosťou, vodným hospodárstvom, skladom, suchým WC, zasadacou miestnosťou a veľká miestnosť pre ukrývaných. Druhý portál teda vstup bol vedený ako núdzový východ.

Šťastie je doma .

CENA 290 000 € + dohoda

 

Galéria

  • ID: 2502106
  • Zverejnené: 27. októbra 2022
  • Posledná aktualizácia: 1. novembra 2022
  • Zobrazení inzerátu: 36