Rezervované – Predaj malebný vidiecky domček s veľkou záhradou

99 000 €

Popis

Rezervované – Na predaj malebný vidiecky domček s veľkou záhradou.

Tento pekný 3 izb. rodinný dom je situovaný na 31 á pozemku v širšom centre slovenskej obce Choča, okres Zlaté Moravce.
Dom bol postavený v 30. rokoch 20. storočia z nepálenej tehly. Tento takmer 90 ročný typizovaný dom – okrem obľúbeného zaskleného gánku – disponuje kuchyňou so vstupom do komory, priechodnou obývacou izbou, veľkou spálňou, menšou izbou so vstupom do pivnice, samostatnou priestrannou kúpeľňou a oddelenou toaletou. V izbách sú na stropoch zachované krásne drevené trámy. Kúpeľňa a toaleta boli pristavané v 80. rokoch z tehly, rovnako ako garáž a kôlňa. Z garáže je situovaný výstup do priestranného podkrovia, ktoré slúži ako úložný priestor.
Dom bol užívaný ako víkendový domček spojený s oddychom a so starostlivosťou o záhradu a ovocné stromy. Vzhľadom na svoj vek je dom veľmi zachovalý, suchý a starostlivo udržiavaný. K dispozícii sú všetky siete – elektrina, voda, kanalizácia, plyn a internet. Aktuálne sa v obci dokončuje výstavba optických sietí.
Pozemok je pravidelného obdĺžnikového tvaru, kde väčšiu časť tvorí záhrada s dvoma skleníkmi a plocha určená na pestovanie plodín. V zadnej časti je situovaný sad s ovocnými stromami, kde najväčšiu časť tvoria jablone, tiež sú nasadené slivky, hrušky, višne, čerešne, marhule, ringloty i lieska, či jojoba.
Pozemok má rozmery cca 18m x 176m, po celej dĺžke pozemku je potiahnutý rozvod vody na zavlažovanie zo studne aj z podzemnej zbernej nádrže na dažďovú vodu s objemom 15 m3.
Domček je obývateľný (aktuálne ponúka 7 lôžok na spanie) je vhodný nielen na chalupárčenie a pestovanie plodín, ale veľkosť a šírka pozemku umožňujú bez problémov aj vybudovanie príjazdovej cesty pre stavbu nového domu a tiež investičný potenciál do budúcna.
Obec Choča leží v severozápadnej časti Žitavskej pahorkatiny v doline Čerešňového potoka. Obec je vzdialená od Zlatých Moraviec 11 km, od Nitry 25 km, od Bratislavy 116 km.

Uvedená cena je vrátane provízie realitnej kancelárie. Zabezpečíme Vám kompletný právny a poradenský servis.
Ak máte záujem o komplexné finančné poradenstvo prostredníctvom hypotekárneho úveru, ktoré Vám naša realitná kancelária zabezpečí, automaticky máte znalecký posudok v prípade výšky úveru nad 80 000 € na náklady Nitrianskej realitnej kancelárie.

Galéria

  • ID: 2751172
  • Zverejnené: 12. mája 2023
  • Posledná aktualizácia: 12. mája 2023
  • Zobrazení inzerátu: 581