Realitné kancelárie v dnešnej dobe aktívne rozširujú svoju ponuku služieb. Naša realitná kancelária sa zaradila medzi tie, ktoré aktívne pracujú aj so službou makléra kupujúceho.  Služba, ktorú využívajú hlavne klienti, ktorí sú zaneprázdnení, unavení po celom dni v práci, klienti na manažérskych pozíciách, či pre tých, ktorí nemajú záujem stráviť dlhé hodiny a dni prezeraním realitných portálov.  Vedeli ste, že v zahraničí túto službu využívajú aktívne mnohí klienti? Klienti tak majú čas venovať sa svojím povinnostiam a uvedomujú si, že sa môžu spoľahnúť na svojho agenta.

Tak si teda predstavme, že hľadáte svoj nový domov. Býva to náročné obdobie, plné životných rozhodnutí a neistoty. Našťastie existuje služba, ktorá vám môže uľahčiť cestu k novému bývaniu – MAKLÉR KUPUJÚCEHO. Maklér kupujúceho nie je len bežný realitný agent. Je to váš spoľahlivý partner, ktorý vám pomôže nájsť domov podľa vašich predstáv.


  1. Počúvam vás! 👂

Jedným z hlavných prvkov služby makléra kupujúceho je jeho schopnosť aktívne počúvať. Maklér vám venuje čas, aby pochopil vaše potreby, predstavy a požiadavky. Pretože dobrá komunikácia a presné parametre vašej vysnívanej nehnuteľnosti mu pomôžu zamerať sa na to, po čom túžite. Sústreďujeme sa na každý detail, aby sme sa čo najviac priblížili vašim predstavám.

  1. Triedenie ponúk, realitná popoluška 💡

Maklér kupujúceho využíva moderné technológie a online nástroje na vyhľadávanie nehnuteľností, ktoré presne zodpovedajú vašim potrebám. Je to ako mať vlastného dom-pátrača na trhu nehnuteľností, ktorý nájde tie najlepšie ponuky. Prípadne sa dostane aj k tzv. podpultovým ponukám medzi prvými.

  1. Analýza cien nehnuteľností 📊

Maklér robí aj dôkladný trhový prieskum. Sleduje aktuálne trendy v oblasti nehnuteľností a analyzuje ceny na trhu. Takže vám môže poskytnúť dôležité informácie o cenovej úrovni a pomôže vám stanoviť realistické očakávania.

  1. Správny výber financovania 📈

Čo je dôležité, maklér alebo realitná kancelária vám poskytuje právne a finančné poradenstvo. V našom tíme sú skúsení odborníci, ktorí vám pomôžu so všetkým, čo vás pri kúpe nehnuteľnosti postretne. Či už potrebujete poradiť ohľadom hypotéky, alebo právnych aspektov kúpy, môžete sa na nich spoľahnúť.

  1. Správny time management

Maklér organizuje aj obhliadky nehnuteľností, aby ste mohli vidieť potenciálne domovy osobne. Je to dôležitá súčasť procesu, pretože nehnuteľnosti sú viac než len čísla, a fotografie. Ide aj o váš pocit z miesta, kde budete tráviť svoj život. Neraz musí maklér zosúladiť termín pre všetkých zúčastnených (majiteľov, nájomcov, realitných maklérov druhej strany), aby klient dokázal v jeden deň efektívne absolvovať aj 3, či 4 obhliadky nehnuteľností. A to znamená len jedno. VÝZVA PRIJATÁ.

  1. Dojednanie najlepšej ceny 💰

Maklér vám pomáha aj pri vyjednávaní ceny a podmienok kúpy. Jeho cieľom je zabezpečiť, aby ste dostali čo najlepšiu cenu. Tým, že počas celého procesu sleduje ceny nehnuteľností na predaj, sleduje aj jej potenciál do budúcna. Znamená to, že ak chcete kupovať investičnú nehnuteľnosť, sleduje aj ceny prenájmov, trendy cien v regióne a pod.


klientom sme pri celom procese: zaznamenáme si jeho požiadavky, spoločne absolvujeme obhliadky nehnuteľnosti, podpis rezervačnej zmluvy, kontrolu kúpnych zmlúv. Ak je informácií na klienta veľa, tak mu spíšeme krok po kroku, čo nás ešte čaká, aby sme proces doviedli k vysnívanému dátumu, kedy si svoju nehnuteľnosť preberie a nasťahuje sa.  Ak ide o investičnú nehnuteľnosť, vtedy naša práca nekončí a hľadáme klientovi nájomníka do danej nehnuteľnosti.

Služba prináša mnoho krásnych okamihov, kedy si vytvoríme s klientom vzťah založený na dôvere. Spolupráca nekončí kúpou nehnuteľnosti. S klientami sme v kontakte, zisťujeme, či sa ich životná situácia nezmenila, či nepotrebujú riešiť financie, alebo si len poprajeme krásne sviatky. Neraz sa z nás stanú dobrí kamaráti. Máme radi prácu s ľuďmi, aj keď niekedy je to poriadne náročné.

Takže, ak hľadáte svoj vysnívaný dom, neváhajte nás kontaktovať 📞📩 a objednať si službu – maklér kupujúceho od Nitrianskej realitnej kancelárie. Je vašim spoľahlivým sprievodcom na ceste k vášmu novému bývaniu. Uľahčí vám proces kúpy nehnuteľnosti a pomôže vám nájsť domov, ktorý presne vyhovuje vašim predstavám.

Autor článku : Mgr. Beáta Reichel