Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo vlastne počas svojho pracovného dňa robí realitný maklér? Každý máme skreslené predstavy, čo vlastne takáto práca obnáša. Realitní makléri úzko spolupracujú so svojimi klientami, ktorým venujú svoj čas. Klientovi, ktorý daný realitnú kanceláriu osloví pridelia makléra a ten sa snaží vyhovieť požiadavkám, ktoré sú na neho kladené. Realitný maklér pomáha a efektívne realizuje predaj nehnuteľností, vrátane kancelárskych budov, domov, bytov alebo pozemkov. Klienti často navštevujú realitné agentúry, ak majú seriózny záujem o predaj či prenájom ich nehnuteľnosti, alebo takúto nehnuteľnosť sami hľadajú.

Kto je realitný maklér a ako si ho môžeme predstaviť ?

Tento človek by mal byť zodpovedný a komunikatívny. Komunikácia je hlavným nástrojom makléra pre dosiahnutie dobrých výsledkov pri jeho práci. Tento človek musí mať rozhodné a priateľské vystupovanie, klient by sa mal cítiť v spoločnosti makléra príjemne, pretože práve realitní makléri stoja pri veľkých životných rozhodnutiach každého z nás. Určite neuškodí, ak s klientom prehodí maklér zopár slov o živote. Nadviazanie priateľského vzťahu s klientom môže byť veľkým prínosom, pretože klient si od vás nechá poradiť a zverí vám svoju dôveru. V tomto zamestnaní sa darí ľuďom vo veku 40+ rokov, pretože majú viac kontaktov a životných skúseností, avšak nie je to pravidlo! Aj čerstvý absolvent, ktorý má dar reči, znalosti ohľadom najnovších technológií sa vie uplatniť a byť úspešným. Vraví sa, že obchodníkom sa musíte narodiť, avšak štúdiom potrebných vedomostí vie byť realitným maklérom takmer každý. O tom ako úspešným je už na každom z vás.

Výhody najatia realitného makléra, prečo áno?

Realitní makléri sú licencovaní odborníci patriaci pod istú realitnú agentúru. Pokiaľ sa realitný maklér nachádza v dlhoročne známej agentúre, jeho práca je vyvážená a venuje sa klientom, ktorý danú agentúru oslovia. Klienti by radi svoju nehnuteľnosť predali alebo prenajali, samozrejme, o svojich potrebách a požiadavkách makléra náležite informujú. Na opačnej strane, maklér sám vyhľadáva obchodné príležitosti a ponúka svoje služby klientom, ktorým môže pomôcť s ich nehnuteľnosťami. Popri tejto činnosti vzniká veľké množstvo úloh, či už administratívnych alebo úradných, ktoré maklér musí ovládať a vedieť vybaviť. Musí vedieť jednať s ľuďmi na tej najvyššej úrovni a mať know-how ohľadom noviniek v stavebníctve alebo tých najlepších lokalitách na bývanie. Taktiež znalosti zákonov sú veľmi potrebné a prínosne. Môžeme to prenesene nazvať, že maklér by mal byť váš ,,strážny anjel“ pri hľadaní toho najvhodnejšieho bývania práve pre vás. Denne vybavovanie desiatok emailov a telefonátov je u realitného makléra bežná rutina.

Pracovné plusy realitného makléra

Žiaden čas vás nezaväzuje, práve realitný maklér má tú výhodu časovej flexibility. Mnoho maklérov si v doobedných hodinách vybavuje vlastnú agendu, navštevuje úrady a rieši administratívne záležitosti. Mnoho klientov je v doobednom a obednom čase v práci. Realitný maklér si obhliadky alebo stretnutia väčšinou dohaduje v poobedných hodinách, pretože klienti práve v danom čase opúšťajú svoje zamestnania a venujú sa súkromným záležitostiam akými sú predaj nehnuteľnosti alebo prenájom nehnuteľnosti. Realitný maklér pri svojej práci stretne nespočetné množstvo ľudí, ktorí môžu jeho život obohatiť, dozvie sa rôzne príbehy a nasaje ich know-how o živote. Nehovoriac o tom, že získa veľké množstvo kontaktov, ktoré môže využiť v budúcnosti. Príjmy realitného makléra nie sú obmedzené, čo je to najväčšie plus. Realitný maklér svoj príjem vie stále navýšiť, podľa jeho šikovnosti. Každý maklér si delí províziu s agentúrou s ktorou spoločne znáša jednotlivé náklady – poplatky advokátom, notárom a pod. Realitné agentúry podporujú výkony maklérov práve rôznymi výhodami, všetko závisí od vzájomnej dohody medzi zamestnancom a zamestnávateľom.

Maklér sa nebojí výziev

Každý predaj budovy, pozemku alebo zaujímavej nehnuteľnosti je pre makléra výzva. Každý človek má svoj vyhranený štýl a každému sa páči niečo iné. Maklér musí vedieť tieto informácie správne vyhodnotiť, aby ponúkol klientovi nehnuteľnosť práve podľa jeho štýlu alebo finančných možností. Dôkladnou analýzou klienta vie realitný maklér klientovi ponúknuť bývanie, ktoré bude bývanie jeho snov.